100 kilometrów do Tary

Najpierw 100 kilometrów samochodem a potem 43 kilometry konno w Kamionce Wielkiej. W sobotę 13. wrzesnia br w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa w Kamionce Wlk koło Nowego Sącza odbył się Konny Rajd Długodystansowy. W Rajdzie tym wzięły udział zawodniczki Myślenickiego Klubu Jeździeckiego Hucuł ; Monika Woźniak na koniu Cyt oraz Julia Dziedzic na koniu Kaprys. Wyprawa dość skomplikowana logistycznie (miejsce organizacji rajdu oddalone o około 100 km od Myślenic).

Na miejsce startu należało przewieżć zawodników wraz końmi oraz luzaków i trenera ekipy. Po drobnych przygodach ekipa MKJ w komplecie zameldowała się na starcie. Po pozytywnym przejściu badania weterynaryjnego na bramkach startowych zawodniczki były gotowe do startu. Trasa rajdu wynosiła 43 km, różnica wziesień do pokonania 460 m. Planowane tempo minimalne 7 km/h, maksymalnie 13 km/h . Warunki terenowe dość trudne, duże przewyższenia na trasie oraz kamieniste leśne dukty. Całą trasę nasi zawodnicy pokonywali samodzielnie w oparciu o mapę trasy. Wymagało to dobrej znajomości terenu oraz umiejetnosci posługiwania się mapą.Przejazd całej trasy zajął naszym zawonikom 4 godziny i 56 minut. Dało to średnią prędkość 8,7 km/h na całej trasie. Konie po dotarciu na metę pozytywnie zaliczyły kolejne badanie weterynaryjne.Wszystkie parametry wskazywały doskonałą kondycję koni i ich dobre przygotowanie do zawodów.Zawodniczki zajęły jedenaste i dwunaste miejsce nagrodzone medalami i pamiatkowymi dyplomami.

 

MKJ Hucuł planuje kolejny start w dużo liczniejszej ekipie w rajdzie długodystansowym w Jaworniku k/Myslenic 4 października 2014.
W zawodach wzięli udział;
Monika Woźniak na koniu Cyt
Julia Dziedzic na koniu Kaprys
Ola Bertman - luzak
Ryszard Rabiej - luzak
Hanna Paczyńska - trener ekipy.

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.