Szarża w Bolęcinie

Odznaka PZJW środowisku jeździeckim posiadanie brązowej odznaki Polskiego Zwiazku Jeździeckiego jest jednoznacznym dowodem na to iż właściciel tego tytułu zdał dość trudny i obszerny materiał teoretyczny ( 345 pytań problemowych) oraz zaliczył egzamin praktyczny. Sprawdzian praktyczny składa się z dwóch części ; ujeżdżenia i skoków. W obydwu tych próbach zdający ma za zadanie;

 

  • pokazanie na czworoboku podstawowych trzech chodów konia w prawidłowym dosiadzie ujeżdżeniowym i z prawidłowym użyciem pomocy.     
  • pokonać cztery pojedyncze przeszkody o wysokości 70 cm, w tym jedna przeszkoda to cavaletti ułożone z trzech drągów z kopertą pokonywana z kłusa .Drugie nieposłuszeństwo konia, upadek jeźdźca lub konia  - eliminują z egzaminu.
  • pokazanie galopu w półsiadzie na odcinku jednego okrążenia placu lub ujeżdżalni zakończonego zatrzymaniem (przez kłus) przed określoną linią. Przekroczenie linii powoduje automatycznie eliminację.

Aby pozytywnie zaliczyć taki sprawdzian konieczna jest wielomiesięczna , często ponad rok trwająca praca z koniem pod okiem doświadczonego instruktora. Wymogi na odznakę srebrną są jeszcze bardziej obszerne i trudne. Niezmiernie miło nam poinformować wszystkich iż 17 czerwca w Ośrodku Jeździeckim "Szarża" w Bolęcinie k/Chrzanowa, przed tamtejszą Komisją Egzaminacyjną staneły nastepujące pary;

  • Julka Węgrzyn na Wielokropku na brązową odznakę PZJ
  • Karolina Wcisło na Markizie na brązową odznakę PZJ
  • Kasia Burzawa na Wielokropku na brązową odznakę PZJ
  • oraz Agnieszka Oramus na Wielokropku na srebrną odznakę PZJ.Srebrna Odznaka PZJ

Wszyscy wyżej wymienieni to członkowie MKJ Hucuł trenowani przez instruktora PZJ Anię Bosiacką. Wszyscy również zaliczyli w/w próby otrzymując odpowiednie odznaki. Należy dodać iż oceny były wysokie.

Gratulacje dla Posiadaczy Odznak ,Trenera i całego Zarządu MKJ Hucuł. To dowód, że Klub Jeździecki w Myślenicach się rozwija. Co prawda odznaki przyznawane są tylko jeźdźcom ale bez wątpienia nasze konie Markiz i Wielokropek równiez na swój sposób przysłużyły się do zdobycia tych wyróżnień. Mamy nadzieję, że niebawem kolejni jeźdźcy będą zdobywać swoje odznaki.

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.