11 przykazań dla naszych jeźdźców

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo naszym jeźdźcom i konisiom, a także należyty porządek jazd zapraszamy do przeczytania i stosowania się do kilku prostych,  ale jakże koniecznych zasad:

 1. Zanim zdecydujesz się na jazdę konną zastanów się czy nie masz lub czy twoje dzieci nie mają żadnych przeciwwskazań zwłaszcza zdrowotnych…(w razie potrzeby najlepiej skontaktuj się z lekarzem)

 2. Zawsze pamiętaj o tym że koń jest żywym stworzeniem, dlatego nigdy nie traktuj go przedmiotowo. Jest wrażliwy, czuje ból i strach ale też zadowolenie i potrafi się odwdzięczać. Koń nie ma nam służyć tylko być naszym partnerem!

 3. Koń ma swoje instynkty. Przebywając w jego pobliżu nie krzycz, nie hałasuj, nie rób gwałtownych ruchów, nie biegaj, staraj się zawsze zachować spokój!

 4. Nasze milusińskie są bardzo łagodne i spokojne, ale nigdy nie możemy przewidzieć zachowania zwierzęcia w nietypowych dla niego sytuacjach. Zawsze przy obchodzeniu się z koniem zachowaj ostrożność! Nigdy nie podchodź od tyłu!

 5. Nigdy nie karm koni jeśli nie zapytałeś wcześniej instruktora, czy aby twój smakołyk i pora są odpowiednie!

 6. Jazda konna wymaga dyscypliny i punktualności [dotyczy to również instruktorów.. ;) ]. Zawsze bądź przynajmniej pół godziny przed jazdą, abyś zdążył przygotować siebie i konia!

 7. W jeździe konnej zdarzają się wypadki i każdy kto się na nią decyduje musi sobie zdawać z tego sprawę. Nigdy, nawet na chwile, nie wsiadaj na konia bez ochronnego nakrycia głowy! Szkółka dysponuje takimi i udostępnia je nieodpłatnie! Zadbaj też o to, aby odzież i obuwie było odpowiednie do bezpiecznego i wygodnego uprawiania jazdy konnej (długie spodnie, płaska podeszwa-adidasy dopuszczalne)

 8. Nie wchodź na ujeżdżalnię bez zgody instruktora i nie przeszkadzaj podczas trwania jazdy!

 9. Szanujmy Sprzęt z którego korzystamy! Po skończonej jeździe zawsze wieszaj go na swoje miejsce i nie zapomnij o umyciu wędzidła! Dbajmy także o porządek w pomieszczeniach które są nam udostępniane!

 10. Wspólnie dbajmy o miłą i koleżeńską atmosferę. Aby czas spędzony tutaj był przyjemny i pod znakiem dobrej zabawy. Bądź dla wszystkich życzliwy, uprzejmy i pomocny, zwłaszcza dla tych którzy mają mniejszą wiedze i doświadczenie. I pamiętaj! Nigdy z nikogo się nie naśmiewaj!

 11. Instruktorzy oprócz nauki, mają przede wszystkim dbać o twoje bezpieczeństwo! Dlatego zawsze stosuj się do ich zaleceń! Pamiętaj że są tu także po to, aby służyć pomocą i dobrą radą. Jeśli  masz jakieś wątpliwości nie wahaj się pytać. Na pewno z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem!

 Życzymy miłej, przyjemnej i bezpiecznej jazdy! Nie życzymy braku upadków, bo to niemożliwe…


Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.