Pytania i odpowiedzi - jazda konna

Wszystko o kursach

Spis Treści>


W jakich godzinach odbywają się jazdy w SJK Hucuł?

Jazdy odbywają się praktycznie przez cały tydzień. W soboty i niedziele dopołudnia od godz.9.00, w pozostałe dni tygodnia od 16.00 do 20.00 - dysponujemy sztucznym oświetleniem, co pozwala jeździć nawet po zmierzchu.

A jeżeli pada deszcz ?

Jazdy w SJK Hucuł prowadzone są bez względu  pogodę. W stajni zawsze czeka na was instruktor który poprowadzi jazdę zgodnie z ustalonym terminem. W przypadku rezygnacji zawsze prosimy o telefon.

Jakie są rodzaje karnetów ile kosztują jazdy ?

Karnety oferujemy dla tych, którzy systematycznie jedżą konno. Jazdy winny odbywac się conajmniej dwa razy w tygodniu.Na każdy karnet może jeździć tylko 1 osoba. Najtaniej jest kupić jazdy w karnecie.Są różne rodzaje karnetów.Specjalne, zniżkowe ceny obowiązuja dla członków Myslenickiego Klubu Jeździeckiego Hucuł.Szczegóły pod numerem telefonu 601 082 359ł.

Mam XX lat - czy mogę się zapisać ? - czyli dla kogo prowadzimy jazdy

U nas każdy może jeździć, bez względu na płeć,wiek, kolor skóry, kraj pochodzenia, poglądy polityczne czy wyznanie;
Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców (stąd można ja wydrukować).Jazda konna to świetna atrakcja dla dzieci. Zapraszamy całe rodziny - polecamy pobyty weekendowe. Dysponujemy kilkoma komfortowymi pokojami w naszym pensjonacie.

Jestem niepełnoletni - czy mogę jeździć w Szkole Jazdy Konnej Hucuł ?

TAK, pod warunkiem, że przyniesiesz do stajni pisemną zgodę rodziców.

Jak wyglądają zajęcia?

Jazdy odbywają się w grupach na piaskowej ujeżdżalni lub w terenie, w zależności od stopnia zaawansowania warunków do jazdy i woli kursantów. Każde zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy Polskiego Związku Jeżdzieckiego.

  • ZUPEŁNY POCZĄTEK - to jazda na lonży - oznacza to, że instruktor prowadzi konia na tzw lonży a kursant stara się zachować równowagę w siodle. Z doświadczenia wynika, że każdy początkujący musi zaliczyć conajmniej 2-3 lonże  aby samodzielnie tzn pod okiem instruktora w zastępie kilku koni na ujeżdżalni doskonalić jazdę.
  • POCZĄTKUJĄCY - uczą się pierwszych kroków na koniu, powodowania nim w stępie, kłusie, z początkami zagalopowań
  • ZAAWANSOWANI - doskonalą umiejętności zdobyte jako początkujący; najlepsi rozpoczynają naukę skoków

Do dyspozycji jest duża, oświetlona piaskowa ujeżdżalnia, oraz wspaniałe tereny wokół ośrodka.

Jaki sprzęt jest wymagany na zajęcia

Podczas jazdy obowiązkowy jest toczek czyli kask jeździecki. Mamy ich kilkanaście w stajni, gdzie można je wypożyczyć na czas jazdy. Inny sprzęt jeździecki nie jest wymagany, ale dla waszego komfortu warto zatroszczyć się o:

  • spodnie z długimi nogawkami, nie krępujące ruchów i bez grubych szwów od wewnętrznej strony nogi. Dżinsy się nie nadają. Zupełnie dobrze sprawują się leginsy lub dresy.
  • buty idealne to wysokie za kostke, na płaskiej podeszwie, z obcasem. Ale wiadomo jak to ideałami bywa... ;-)
  • palcat - warto mieć swój. Zwykle w czasie semestru pojawia się kilka zapomnianych batów w stajni - można je sobie pożyczyć na jazdę. Jeśli ktoś planuje na poważnie rozpocząć jeździectwo warto z czasem zainteresować się zakupem sztylp, bryczesów i własnego toczka.

Co jeśli nie mogę przyjść na jazdę

Zawsze  należy zgłosić to telefonicznie 601 082 359. Ułatwi to nam organizację jazd.

Jak dojechać do Szkoły Jazdy Konnej Hucuł ?

Stadnina Hucuł zlokalizowana jest w centrum rekreacyjnej dzielnicy Myślenic na Zarabiu. Bardzo wygodny dojazd z Krakowa - dwupasmową "zakopianką" z Krakowa. Liczne połączenia busowe.Tutaj znajdziecie interaktywną mapę dojazdu do nas

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.