Finał rajdów konnych 2015 r w Kamionce Wlk

Rajd konny w Kamionce WlkMyślenicki Klub Jeździecki Hucuł to znana marka w konnych rajdach długodystansowych. Sekcja rajdowa Klubu w ostatnich kilkunastu miesiącach brała udział w wielu rajdach;

 

Ekipa rajdów konnychKażdy wyjazd ekipy rajdowej to duży wysiłek zawodników, luzaków i Klubu.Transport koni i jeźdźców,luzaków i sprzętu niejednokrotnie na dystansie ponad 200 km oznacza wyjazd o godz.5.00 i powrót o 21.00. Trening koni i jeźdźców, przygotowanie sprzętu, zapewnienie serwisu zawodnikom na trasie rajdu to wymaga dużego nakładu pracy całej ekipy. Ten trud i wysiłek zaczyna przynosić efekty. Nasi zawodnicy i konie zajmują wysokie miejsca w rywalizacji.

W tym roku odbyła się druga edycja  Pucharu Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych. Finałowa rozgrywka miała miejsce w Kamionce Wielkiej w Ośrodku Tara 18 października 2015. Trasa zawodów biegła na dystansie prawie 40 km okolicznymi wzgórzami. Różnica wzniesień 430 m. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, było pochmurno i czasem padało. Także trasa rajdu trudna, górzysta, a po ostatnich deszczach mokra, błotnista i śliska. Stanowiła nie lada wyzwanie tak dla jeźdźców, jak i koni. MKJ Hucuł na trasie tego rajdu reprezentowały;

  • Maja Płazak na Markizie
  • Ola Bertman na Kaprysie.

Zawodniczki pokonały trasę sprawnie ze średnią prędkoscią 11,31 km/h . Uzyskały maksymalne oceny za prędkość, ruch oraz tzw wrażenie ogólne ( Kaprys stracił tylko 0,1 pkt w tej ocenie). O końcowym miejscu w klasyfikacji zadecydował czas wejścia na bramke weterynaryjną. Maja Płazak na Markizie zajęła IV miejsce, Ola Bertman na Kaprysie V miejsce. W konkurencji małych koni udział wzięło dziesięć par. Jeden z koni został zdyskwalifikowany za przekroczenie limitu tętna.

Puchary w rajdach konnych


 Rozgrywka na trasie tego rajdu w Kamionce Wielkiej była finałową konkurencją II Pucharu Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych. Ola Bertman sklasyfikowana została na 7. miejscu Pucharowej rywalizacji. To duży sukces Oli - gratulacje. Gratulujemy również całej sekcji rajdowej Klubu. Życzymy wszystkim członkom ekip rajdowych kolejnych sukcesów. Osobne podziekowania i gratulacje dla trener Hani Paczyńskiej-Tracz ( licencjonowanej zawodniczce rajdowej) za duży wkład i zaangażowanie w propagowanie tej pięknej dyscypliny.

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.