Babie Lato z hucułami i ... torreadorem .


Pożegnanie lata na Zarabiu organizowane przez MKJ Hucuł. U
dało się doczekać na prawdziwe słońce, które wyjrzało wreszcie zza chmur.

W niedzielę 5 października na hipodromie na Zarabiu odbyła się już kolejna edycja imprezy Myślenickiego Klubu Jeździeckiego Hucuł pod nazwą „Babie Lato z Hucułami”. W programie były III mistrzostwa MKJ Hucuł o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice . Tutaj można obejrzeć film z zawodów oraz obszerną galerię fotografii.

Tradycyjnie przyjechali również przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dobczyc z kiermaszem swoich wyrobów o tematyce poświęconej jeździe konnej. Łącznie w konkursach jeździeckich na rożnym poziomie trudności rywalizowało 38 (!) zawodników. Najmłodszy zawodnik startujący w konkursach miał 7 lat zaś najstarszy 59 lat. To wymierny dowód, że uprawianie jeździectwa jest możliwe w każdym wieku. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała swoich faworytów.
W konkursach skoków LL 50 cm z rozgrywką 60 cm zwyciężyli;

  1. Iza Włoch na Lionie.
  2. Ewelina Ślusarczyk na Portalu
  3. Hania Kubala na Wielokropku.

W konkursie skoków LL 60 cm z rozgrywką 70 cm zwyciężyli

  1. Gosia Bobeł na Bursztynie
  2. Ola Uryga na Bastionie
  3. Jeremiasz Wcisło na Cycie

W przerwie konkursów skokowych najmłodsi członkowie i sympatycy MKJ Hucuł zaprezentowali przedstawienie pt.”Tęczowy Kucyk” . Głównym bohaterem był kucyk Maciek i jego przygody. Scenariusz i reżyseria Katarzyna Dąbrowska-Łoboda.
Konkurs Debiutów– konny tor przeszkód połączony z testami zręcznościowymi;

  1. Dariusz Dziga na koniu Portal
  2. Oliwia Maciejczyk-Cień na Ricie
  3. Angelika Śmietana na Wielokropku

Konkursy jeździeckie przygotowała i prowadziła Klaudia Weber. Fachowy komentarz zapewniła Katarzyna Burzawa jako spiker zawodów – Kasia posiada srebrną odznakę PZJ i jest doświadczonym jeźdźcem.

Po zakończeniu części sportowej jeźdźcy MKJ Hucuł zaprezentowali konnego kadryla. To zbiorowy występ ośmiu jeźdźców prezentowany w rytm ognistej hiszpańskiej muzyki. Jeźdźcy parami, symetrycznie wykonywali często dość skomplikowane figury taneczne. Wszystko to odbywało się synchronicznie z muzyką oraz z całym zespołem wykonujących kadryla. Dla podkreślenia charakteru muzyki, jeźdźcy ubrani byli w długie, hiszpańskie suknie z falbanami oraz strój torreadora ( jedyny chłopak w zespole). Całość przygotowań do kadryla; aranżacja muzyczna, choreografia oraz trening jeźdźców przeprowadziła Hanna Paczyńska-Tracz.
MKJ Hucuł dziękuje za udzielone wsparcie i ufundowanie nagród Burmistrzowi Miasta i Gminy p.M.Ostrowskiemu oraz p.Józefowi Tomala Staroście Myślenickiemu za umożliwienie skorzystania z terenu do przeprowadzenia imprezy.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie organizwanej przez MKJ Hucuł - w listopadzie Hubertus.

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.